
Theater on Tour
Dé fietstocht met verrassende acts op bijzondere locaties in en rondom Enschede. Dit jaar zijn er weer twee routes die gefietst kunnen worden, met ieder meerdere starttijden.
Dé fietstocht met verrassende acts op bijzondere locaties in en rondom Enschede, georganiseerd door Concordia en Wilminktheater en Muziekcentrum Enschede. Ieder jaar zijn er twee routes die gefietst kunnen worden, met ieder meerdere starttijden.
Theater on Tour Enschede 2024
Dit jaar is er een zuidroute en een westroute. Op zaterdag én zondag bij elke route kun je starten om 10:30 uur, 11:45 uur of 13:00 uur. Het begin en eind van beide routes vinden plaats in het Volkspark. In het Volkspark is er eerst Benjamin Monki te zien met zijn circusconference 60% banaan. Hierin geeft hij een energieke acrobatische lezing, waarin hij zijn vaardigheden gebruikt om het publiek te vertellen over hoopvolle ontwikkelingen in de wereld.
Nadat je de Zuid of West route hebt gevolgd, kom je weer terug bij het Volkspark. Hier wordt er muzikaal entertainment verzorgd door DIVYA. Met haar Antilliaanse roots is haar muziek doordrenkt met elementen van Soul, RnB, Blues en Jazz. Ze schrijft haar liedjes soms ook in haar moedertaal, Papiaments!
Route Zuid
Fiets je route Zuid? Deze is 18,4 kilometer en begint met een cabaretvoorstelling die zich afspeelt bij de samenwerkingspartner: het Rijksmuseum Twenthe. In de binnenplaats kun je genieten van Tim Alpherts met zijn voorstelling Goliath. Tim is geboeid door AI en snijdt met zijn cabaret de onderwerpen uit de techwereld aan in combinatie met persoonlijke anekdotes.
Daarna vervolgt de tour zich naar een dansvoorstelling van DansBlok genaamd ‘FRAME’ die in samenwerking met Vrijhof is geprogrammeerd. Deze vindt plaats in een tuin aan de Vlierstraat. ‘FRAME’ gaat over het ontdekken van je grenzen en je ruimte. Wat betekent ruimte eigenlijk, kan ruimte van iemand zijn?
Voordat je weer terugfietst naar het Volkspark om van DIVYA te genieten, ga je eerst nog kijken naar een voorstelling van de Nederlandse Reisopera & Theater Sonnevanck ‘Wonderkids on Tour!’. De voorstelling gaat over de wonderbaarlijke avonturen van de Mozartkinderen.
Bestel hier kaarten voor de zuidroute.
Route West
Als je meegaat met route West ga je 21 kilometer afleggen waarbij je na 60% banaan, begint met een cabaretvoorstelling van Marlijn van Dijk en Marco Hoving genaamd 'bij nader weerzien'. Deze voorstelling is een romantische musicalkomedie waarin de ongemakkelijkheden van een eerste date worden bezongen.
Daarna is de uitkijktoren Kristal-bad het decor voor Selma met haar cabaretvoorstelling ‘Ik kijk liever’. Selma blijft dicht bij haar kernwaarden van ongemak en schaamte. Ze geeft muziek een nieuwe invulling aan het genre: stand-up. Deze cabaretvoorstelling is in stand gekomen in samenwerking met het Wilminktheater.
Vervolgens neemt op de zaterdag Thomas Dulfer het over bij Theehuis Twekkelo. Op de zondag wordt dit gedaan door Cross-tic met Lumi. Thomas maakt muziek waar je hart sneller van gaat kloppen. Met 'Palpitations' combineert hij al zijn passies: spelen componeren 'en onderzoek vanuit zijn expertise als hartspecialist.
Op de zondag kun je dus kijken naar Lumi, een zelf bewegend huis dat op zoek gaat naar hoge en droge plekken in tijden waarin het water soms te hoog staat.


